Suomi Laatuosake -salkkuun kuusi uutta osaketta

Suomi Laatuosake -salkun katsaus. Salkku päivitetty Q4-tuloskauden jälkeen. Salkkuun nousi kuusi uutta osaketta.

Timo Heikkilä
Timo Heikkilä

Suomi Laatuosake -salkun katsaus. Salkku päivitetty Q4-tuloskauden jälkeen. Salkkuun nousi kuusi uutta osaketta.

Suomi Laatuosake

Suomi Laatuosake on oikealla rahalla perustettu suomalaisiin laatuosakkeisiin sijoittava salkku. Salkkua voi seurata livenä myös Sharevillessä.

Seuraa Sijoittaja.fi:n salkkua Sharevillessä!

MIHIN MALLISALKKU SIJOITTAA?

  • Salkku sisältää normaalissa markkinatilanteessa noin 20 kotimaista laatuosaketta.
  •  Osakkeet valitaan numeeristen laatukriteerien avulla.
    • Lopullisen osakevalinnan tekee salkunhoitaja Timo Heikkilä

Mainos alkaa
Bowa näkyvyys

Mainos päättyy

KENELLE MALLISALKKU SOPII?

  • Salkku sopii laatutietoiselle osakesijoittajalle
  • Sijoittajalle, joka arvostaa vakaata ja tasaista tuottokehitystä

Viimeisen 12 kuukauden tuotto 15,1 %

Vuonna 2020 salkku romahti koronakriisissä, mutta on palautunut tasaisesti. Salkussa on pidetty normaalia korkeampaa käteispainoa. Olemme 4.3.2021 päivittäneet salkkua ja laskeneet käteispainoa kurssilaskussa.

Salkun sisältö (vain jäsenille)

Suomi Laatuosake -salkkuun osakkeet valitaan kehittämällämme Osaketyökalulla. Työkalu pisteyttää osakkeet eri ominaisuuksien perusteella asteikolla 1-10. Laatu on yksi pisteytettävä ominaisuus. Salkussa olevien osakkeiden:

  • Laatupisteiden oltava aina vähintään 8 (asteikko 1-10) ja
  • Yhtiön näkymien on oltava vähintään vakaat.

Lopullisen osakevalinnan ja painotuksen tekee salkunhoitaja Timo Heikkilä. ”Suomi Laatuosake on päivitetty Q4-tuloskauden ja tuoreen markkinatilanteen mukaan. Salkussa on tuttuja laatuosakkeita, kuten KONE, Neste ja Olvi, mutta myös tuoreempia tapauksia, jotka ovat menestyneet hyvin koronamarkkinassa, kuten Kamux, eQ ja Verkkokauppa.com. Tuoreessa Q4-päivityksessä salkkuun nousi kuusi uutta osaketta.”

Artikkeli on vain Sijoittaja.fi -jäsenille! Aloita Sijoittaja.fi-jäsenyys

Kokeile jäsenyyttä maksutta ja saat rajattoman pääsyn artikkeleihin sekä suosittuihin sijoittajan työkaluihin. Kokeilun jälkeen vain 11,90 €/kk – peru milloin tahansa.

Bowa näkyvyys
Sinua voisi kiinnostaa
Parhaat osinko-osakkeet Suomesta
Osakeidea: VAT Group – laadukas kasvuyhtiö palannut nousutrendiin
Sijoittajan tehokkaimmat verosuunnitteluvinkit
Sijoittajan valinnat
Lue Sijoittaja.fi:n koko sisältö ja hyödynnä sijoittajan työkaluja!

Kokeile huoletta Sijoittaja.fi:n jäsenyyttä ensin 14 päivää.