Sijoittaja-Live to 30.1. klo 14: Tuloskausi alkaa. Analyysissa Nordea, Nokia ja KONE.

Sijoittaja-Live tarjoaa säännöllisiä markkinakatsauksia ajankohtaisista sijoitusteemoista. Asiantuntijamme jakavat tiukkaa asiaa ja syvällistä analyysia. Tämän viikon Sijoittaja-Liven aiheena on alkava tuloskausi.

Minna Karttunen
Minna Karttunen

Sijoittaja-Live tarjoaa säännöllisiä markkinakatsauksia ajankohtaisista sijoitusteemoista. Asiantuntijamme jakavat tiukkaa asiaa ja syvällistä analyysia. Tämän viikon Sijoittaja-Liven aiheena on alkava tuloskausi.

Sijoittaja-Live: Mitä odottaa tuloskaudelta? Torstaina 30.1. klo 14.00

Onko Helsingin pörssi vihdoin kääntymässä? Täyttivätkö suomalaisten suosikkiosakkeet Nordea, Nokia ja KONE odotuksensa? Sijoittaja.fi:n Timo Heikkilä pureutuu päivän kuumimpiin pörssiyrityksiin ja jakaa parhaat vinkit tuloskauden seuraamiseen.

Sijoittaja-Liven alussa katsaus markkinoihin ja Nvidian kurssiromahduksen aiheuttamaan DeepSeekin. Mitä tämä tarkoittaa AI-treideille?

Sijoittajafi Timo Heikkilä

Liity mukaan Sijoittaja-Liveen ja saat tuoreimmat analyysit, näkemykset ja vastaukset sijoittajan kysymyksiin. Katso lähetys ja pysy askeleen edellä markkinoita!

Lähetys alkaa torstaina 30.1. klo 14 Sijoittaja Premium -osiossa. Klikkaa kanavalle tai katso tallenne jälkikäteen.

Löydät osiosta myös kaikki aikaisemmat Sijoittaja-Live lähetykset.

Osallistu rahoituskierrokseen
Sinua voisi kiinnostaa
Katsaus Sijoittaja.fi mallisalkkuihin
Mallisalkkujen kesäkuu – Mallisalkuilla maltillinen kesäkauden aloitus
Suomi Fundamentti -mallisalkku
Osakeidea: Quanta Services Inc – mahdollisuus valjastaa kasvava energiatarve ja infrastruktuurin kehityspaineet sijoitukseksi
Sijoittajan valinnat