Northcrypto

Osakesäästötilisalkku Aktiivi päivitetty

mallisalkku

Osakesäästötilisalkku Aktiivi on päivitetty. Aktiivi sisältää parhaan nousutrendin osakkeita ja se päivitetään kaksi kertaa kuukaudessa.

Julkaistu: 16.01.2020 Kirjoittaja:

mallisalkut osakesäästötili osakkeet sijoitusideat

Aktiivi kuuluu Sijoittaja.fi:n Osakesäästötilipalveluun

  • Kolme eri tyylistä Osakesäästötilisalkkua
  • Salkkupäivitykset sähköpostiin
  • Osakemarkkinakatsaus kerran kuukaudessa sähköpostiin
  • Lukuoikeuden Sijoittaja.fi:n osakesäästötiliartikkeleihin
TUTUSTU OSAKESÄÄSTÖTILIPALVELUUN TÄSTÄ

Eikö sinulla ole Osakesäästötiliä?

Vertaile niitä uudella työkalulla.

SIIRRY OSAKESÄÄSTÖTILIEN VERTAILUTYÖKALUUN!

Aktiivin tuottokehitys

Marraskuun alusta tammikuun puoliväliin salkku on tuottanut 26,7 % indeksin tuottaessa 5,8 %. Tuotto näyttää tällä hetkellä liian hyvältä marraskuun osalta. Salkku on perustettu 3.12. ja siirrymme live-tuottoseurantaan tammikuun lopun jälkeen. Silti myös joulukuun alusta Aktiivin tuotto on ollut hyvällä tasolla ollen 10,9 % indeksin tuottaessa 6,6 %.

Aktiivin sisältö

Aktiivi on aktiivisen treiderin valinta ja salkussa osakevaihtuvuus on Osakesäästötilisalkuista selvästi suurinta. Osakkeet valitaan salkkuun 12, 6 ja 3 kuukauden kokonaistuotoista lasketun momentin, likviditeettiriskin sekä yhden kuukauden tuoton perusteella. Näiden kolmen tekijän perusteella parhaimmat osakkeet valitaan salkkuun. Erot poistuvien ja uusien osakkeiden välillä voivat olla pieniä, joten salkkua seuraavan sijoittaja kannattaa käyttää omaa harkintaa omissa osakevaihdoksissa.

Artikkelin sisältö on avoin vain Osakesäästötilipalvelun tilaajille tai Sijoittaja.fi:n maksaville jäsenille.

Lue koko artikkeli —

Saat lukuoikeuden analyyseihin ja artikkeleihin sekä käyttöösi osake- ja ETF-työkalut, markkinaympäristön, mallisalkut ja muut sijoittajan työkalut.

KOKEILE 14 PÄIVÄÄ ILMAISEKSI



SINUA VOISI KIINNOSTAA MYÖS NÄMÄ ARTIKKELIT



Image







Sijoittaja.fi / Investment Intelligence Oy